  • Mfr # 1152-8M-25-DD
  • Zoro # G808221710
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
1152 mm
Number of Teeth - Timing Belts
144
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
25 mm
Core Cord
Fiberglass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1152-8M-25-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1152 mm
Width - Timing Belts
25 mm
Height
6 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
144
Pitch - Timing Belts
8 mm