  • Mfr # 1520-8M-73-DD
  • Zoro # G608222665
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
190
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
73 mm
Gearbelt Type
8M
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
1520-8M-73-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Width - Timing Belts
73 mm
Outside Length
1520 mm
Details
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
190
Pitch - Timing Belts
8 mm