  • Mfr # 1520-8M-75-DD
  • Zoro # G308222729
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Pitch Length - Timing Belts
8 mm
Number of Teeth - Timing Belts
190
Width - Timing Belts
75 mm
Gearbelt Type
8M
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1520-8M-75-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
75 mm
Outside Length
59.84 in