  • Mfr # 2400-8M-200-DD
  • Zoro # G908226936
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
300
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
200 mm
Outside Length
2400 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
2400-8M-200-DD
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Width - Timing Belts
200 mm
Outside Length
2400 mm
Details
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
300
Pitch - Timing Belts
8 mm