  • Mfr # 2800-14M-40-DD
  • Zoro # G508222666
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
2800 mm
Number of Teeth - Timing Belts
200
Pitch - Timing Belts
14 mm
Height
10 mm
Core Cord
Fiberglass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
2800-14M-40-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
2800 mm
Height
10 mm
Top Width
40 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
200
Pitch - Timing Belts
14 mm