  • Mfr # D1512-14M-50-DD
  • Zoro # G008222821
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
108
Pitch - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
50 mm
Outside Length
1512 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D1512-14M-50-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Width - Timing Belts
50 mm
Outside Length
1512 mm
Details
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
108
Pitch - Timing Belts
14 mm