  • Mfr # D1568-14M-25-DD
  • Zoro # G808223233
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
1568 mm
Number of Teeth - Timing Belts
112
Pitch - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
25 mm
Material
Neoprene
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D1568-14M-25-DD
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1568 mm
Width - Timing Belts
25 mm
Height
10 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
112
Pitch - Timing Belts
14 mm