  • Mfr # D1895-5M-15-DD
  • Zoro # G908227261
Pitch Length - Timing Belts
1895 mm
Number of Teeth - Timing Belts
379
Pitch - Timing Belts
5 mm
Top Width
15 mm
Material
Neoprene
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D1895-5M-15-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1895 mm
Top Width
15 mm
Height
2.80 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
379
Pitch - Timing Belts
5 mm