  • Mfr # D1896-8M-20-DD
  • Zoro # G308227236
Pitch Length - Timing Belts
1896 mm
Number of Teeth - Timing Belts
237
Pitch - Timing Belts
8 mm
Core Cord
Fiberglass
Top Width
20 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D1896-8M-20-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1896 mm
Top Width
20 mm
Height
6 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
237
Pitch - Timing Belts
8 mm