  • Mfr # D1896-8M-30-DD
  • Zoro # G108227436
Pitch Length - Timing Belts
1896 mm
Number of Teeth - Timing Belts
237
Pitch - Timing Belts
8 mm
Core Cord
Fiberglass
Height
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D1896-8M-30-DD
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1896 mm
Height
6 mm
Top Width
30 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
237
Pitch - Timing Belts
8 mm