  • Mfr # D1960-14M-115-DD
  • Zoro # G108228419
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
1960 mm
Number of Teeth - Timing Belts
140
Pitch - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
115 mm
Material
Neoprene
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D1960-14M-115-DD
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1960 mm
Width - Timing Belts
115 mm
Height
10 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
140
Pitch - Timing Belts
14 mm