  • Mfr # D2240-8M-85-DD
  • Zoro # G308226666
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
2240 mm
Number of Teeth - Timing Belts
280
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
85 mm
Material
Neoprene
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D2240-8M-85-DD
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
2240 mm
Width - Timing Belts
85 mm
Height
6 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
280
Pitch - Timing Belts
8 mm