  • Mfr # D2880-8M-30-DD
  • Zoro # G808223721
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
2880 mm
Number of Teeth - Timing Belts
360
Pitch - Timing Belts
8 mm
Height
6 mm
Core Cord
Fiberglass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D2880-8M-30-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
2880 mm
Height
6 mm
Top Width
30 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
360
Pitch - Timing Belts
8 mm