  • Mfr # D576-8M-30-DD
  • Zoro # G408221394
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
576 mm
Number of Teeth - Timing Belts
72
Pitch - Timing Belts
8 mm
Material
Neoprene
Height
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D576-8M-30-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
576 mm
Height
6 mm
Top Width
30 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
72
Pitch - Timing Belts
8 mm