  • Mfr # D600-S14M-1512-DD
  • Zoro # G008222784
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Number of Teeth - Timing Belts
108
Width - Timing Belts
1512 mm
Gearbelt Type
S14M
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D600-S14M-1512-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
1512 mm
Outside Length
59.52 in