  • Mfr # D870-5M-09-DD
  • Zoro # G908223362
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
870 mm
Number of Teeth - Timing Belts
174
Pitch - Timing Belts
5 mm
Width - Timing Belts
9 mm
Core Cord
Fiberglass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D870-5M-09-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
870 mm
Width - Timing Belts
9 mm
Height
2.80 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
174
Pitch - Timing Belts
5 mm