  • Mfr # 600-22001-100-JN
  • Zoro # G108377476
/ea
Key Features
Trade Designation
GPT
Number of Conductors
1C
Wire Color
Brown
Jacket Color
Brown
Length
100 ft.
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
600-22001-100-JN
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Wire Size
22 AWG
Length
100 ft.
Details
Item
Primary Wire
Trade Designation
GPT
Number of Conductors
1C
Wire Color
Jacket Color
Jacket Material
PVC
Voltage
60V
Standards
SAE J1128
Description
One New Aftermarket Tech Info:-CERTIFICATIONS: SAE J1128, COLOR: Brown, INSULATION TYPE: PVC, MARINE: FALSE, NO. OF WIRES: 1, OPERATING TEMPERATURE: 105°C / 221°F, SPOOL LENGTH: 100mm, SPOOL LENGTH: 3.937, VOLTAGE RATING: 0-60, WIRE GAUGES: 22, WIRE TYPE: GPT-Arrowhead: 600-22001-100; JAndN Electrical Products: 600-22001-100, 600-22001-25Replaces Part Numbers: 600-22001-100