  • Mfr # 600-12035-100-JN
  • Zoro # G408377428
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Trade Designation
GXL
Wire Size
12 AWG
Number of Conductors
1C
Wire Color
Blue
Jacket Color
Blue
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
600-12035-100-JN
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Wire Size
12 AWG
Length
100 ft.
Details
Item
Primary Wire
Trade Designation
GXL
Number of Conductors
1C
Wire Color
Jacket Color
Jacket Material
XLPE
Voltage
60V
Standards
SAE J1128
Description
One New Aftermarket Tech Info:-CERTIFICATIONS: SAE J1128, Fits Ford ESB-M1L 123A, Fits Chrysler MS-5919, COLOR: Blue, INSULATION TYPE: XLPE, MARINE: FALSE, NO. OF WIRES: 1, OPERATING TEMPERATURE: -40° to 125°C / -40° to 257°F, SPOOL LENGTH: 100mm, SPOOL LENGTH: 3.937, VOLTAGE RATING: 0-60 VDC / 0-25 VAC, WIRE GAUGES: 12, WIRE TYPE: GXL-Arrowhead: 600-12035-100; JAndN Electrical Products: 600-12035-100Replaces Part Numbers: 600-12035-100