  • Mfr # EONF14LAJD1BK
  • Zoro # G616283085
/ea
Key Features
Shade Color
White
Lamp Type
Integrated LED
Color temp
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Rated Life
50,000 hrs.
Width
14 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
EONF14LAJD1BK
Country of Origin
China
Dimensions
Width
14 in
Height
0.88 in
Length
14 in
Depth
14 in
Details
Shade Color
White
Lamp Type
Integrated LED
Color temp
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Rated Life
50,000 hrs.
Title 24
Yes
Item
Flush Mount
Slope Ceiling Adaptable
No
Color
Black
Finish
Black
Dimmable
Yes
Lumens
1800
Body Material
Steel, Acrylic
Includes
1 x Flush Mount
CRI
90
Shade Material
Acrylic
Voltage
120V