  • Mfr # BAYF14LAJUDSN
  • Zoro # G016439785
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BAYF14LAJUDSN
Country of Origin
China
Details
Item
Satin Nickel 14" LED Flush Mount
Description
LED Flush Mount, Diameter 14 in, Overall Length 2 1/2 in, Series BAYF, Light Output 1,800 lm, Color Temperature 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K, Color Rendering Index 90, Maximum Fixture Wattage 26 W, Voltage 120 to 277V AC, Overall Height 2 1/2 in, Overall Width Not Applicable, Housing Color Silver, Housing Finish Satin Nickel, Housing Material Steel, Dimmable No, Lens Material Acrylic, Mounting Hardware Included Mounting Hardware, Lighting Technology LED, Dimming Type No Dimming