Alera Executive Chair Neratoli(TM) Mid-Back Slim Profile Chair, Arched Arms, 19" to 22-1/2" Height ALENR4219
Executive Chair Neratoli(TM) Mid-Back Slim Profile Chair, Arched Arms, 19" to 22-1/2" Height (Discontinued)
  • Mfr # ALENR4219
  • Zoro # G4489278
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ALENR4219
Country of Origin
China
Dimensions
Seat Height Range
19" to 22-1/2"
Seat Width
19"
Seat Depth
20.88"
Back Height
20.63"
Overall Height
Width
24"
Seat Height Min.
19"
Depth
27.3"
Back Width
18.50"
Seat Height Max.
22.50"
Height
42.1"