  • Mfr # 500F-AOD930
  • Zoro # G416287702
Key Features
Series
500F
Full Load Current - Inductive
18 A
Coil Voltage
115V-120V AC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
500F-AOD930
Country of Origin
Unknown
Details
Series
500F
Full Load Current - Inductive
18 A
Item
Definite Purpose Contactor
Coil Voltage
115V-120V AC