  • Mfr # PACE16PRM
  • Zoro # G5565695
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Black
Overall Height
1.6 in
Material
Metal
Width
19.1 in
Load Capacity
30W
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
PACE16PRM
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
1.6 in
Width
19.1 in
Depth
8.5 in
Length
8 1/2 in
Height
1 5/8 in
Overall Width
19 1/8 in
Overall Depth
8 1/2 in
Details
Item
Network Extender
Color
Black
Material
Metal
Load Capacity
30W