  • Mfr # SPGE-27X48-130
  • Zoro # G5005402
Key Features
Type
130 lb Pull
Includes
Dasma Color Code Yellow, High Quality Spring Wire, Rated for a Minimum of 10,000 Cycles, 27 in to 48 in Stretch and Double Looped Ends
For Use With
8 ft High Garage Doors
For Use With Mfr. Model Number
8 ft High Garage Doors
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SPGE-27X48-130
Free Length
27 in
Inside Diameter
1.151 in
Wire Diameter
0.155 in
Type
130 lb Pull
Includes