  • Mfr # BLTS47-0156-0187316P
  • Zoro # G115933498
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
3/16 in
Drive Size
3/32 in
Material
300 Series Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS47-0156-0187316P
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
3/16 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.138 in