  • Mfr # BLTS41-0125-0500188P
  • Zoro # G115930503
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
1/2 in
Drive Size
5/64 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS41-0125-0500188P
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
1/2 in
Drive Size
5/64 in
Head Diameter
0.25 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.112 in