  • Mfr # BLTS42-M120-0800188P
  • Zoro # G315930204
Thread Size
M12 x 1.75
Shoulder Diameter
12 mm
Shoulder Length
80 mm
Drive Size
M6
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS42-M120-0800188P
Thread Size
M12 x 1.75
Shoulder Diameter
12 mm
Shoulder Length
80 mm
Drive Size
M6
Head Diameter
18 mm
Head Height
9 mm
Dia./Thread Size
12 mm
Finish
Plain
Compliance
AMPG 2013 OT.02
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Oversized Coarse Thread 12.0 mmx80.0 mm Grade 18-8 SS Plain