  • Mfr # BLTS42-M200-0500188B
  • Zoro # G915931120
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
M20 x 2.5
Shoulder Diameter
20 mm
Drive Size
M10
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS42-M200-0500188B
Thread Size
M20 x 2.5
Shoulder Diameter
20 mm
Shoulder Length
50 mm
Drive Size
M10
Head Diameter
30 mm
Head Height
14 mm
Dia./Thread Size
20 mm
Finish
Black Oxide
Compliance
AMPG 2013 OT.02
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Oversized Coarse Thread 20.0 mmx50.0 mm Grade 18-8 SS Black Oxide