  • Mfr # BLTS42-0187-0187188P
  • Zoro # G715932167
Thread Size
#10-24
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
3/16 in
Drive Size
3/32 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS42-0187-0187188P
Thread Size
#10-24
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
3/16 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Dia./Thread Size
0.19 in