  • Mfr # BLTS42-M050-0180188P
  • Zoro # G615934148
Thread Size
M5 x 0.8
Shoulder Diameter
5 mm
Shoulder Length
18 mm
Drive Size
M2.5
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS42-M050-0180188P
Thread Size
M5 x 0.8
Shoulder Diameter
5 mm
Shoulder Length
18 mm
Drive Size
M2.5
Head Diameter
9 mm
Head Height
4 mm
Dia./Thread Size
5 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Oversized Coarse Thread 5.0 mmx18.0 mm Grade 18-8 SS Plain