  • Mfr # BLTS42-0625-1750188P
  • Zoro # G415929108
Thread Size
5/8-11
Shoulder Diameter
0.625 in
Shoulder Length
1-3/4 in
Drive Size
5/16 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS42-0625-1750188P
Thread Size
5/8-11
Shoulder Diameter
0.625 in
Shoulder Length
1-3/4 in
Drive Size
5/16 in
Head Diameter
0.875 in
Head Height
0.375 in
Dia./Thread Size
0.625 in