  • Mfr # BLTS47-0156-0312188P
  • Zoro # G415933525
/ea
Key Features
Socket Head
Hex Drive
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
5/16 in
Drive Size
3/32 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BLTS47-0156-0312188P
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
5/16 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.138 in