  • Mfr # BLTS47-0187-0625316P
  • Zoro # G215934159
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
5/8 in
Drive Size
3/32 in
Material
300 Series Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS47-0187-0625316P
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
5/8 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.164 in