  • Mfr # BLTS47-0625-0625188P
  • Zoro # G115935317
Thread Size
1/2-13
Shoulder Diameter
0.625 in
Shoulder Length
5/8 in
Drive Size
5/16 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS47-0625-0625188P
Thread Size
1/2-13
Shoulder Diameter
0.625 in
Shoulder Length
5/8 in
Drive Size
5/16 in
Head Diameter
0.875 in
Head Height
0.375 in
Dia./Thread Size
0.5 in