  • Mfr # BLTS44-0187-0375188P
  • Zoro # G715934505
Thread Size
#10-24
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
3/32 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS44-0187-0375188P
Thread Size
#10-24
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Dia./Thread Size
0.19 in