  • Mfr # BLTS44-0625-0750188P
  • Zoro # G015935523
Thread Size
5/8-11
Shoulder Diameter
0.625 in
Shoulder Length
3/4 in
Drive Size
5/16 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS44-0625-0750188P
Thread Size
5/8-11
Shoulder Diameter
0.625 in
Shoulder Length
3/4 in
Drive Size
5/16 in
Head Diameter
0.875 in
Head Height
0.375 in
Dia./Thread Size
0.625 in