  • Mfr # BLTS22-0125-0375316P
  • Zoro # G315934769
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Drive Size
5/64 in
Material
300 Series Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS22-0125-0375316P
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
5/64 in
Head Diameter
0.25 in
Head Height
0.093 in
Dia./Thread Size
0.112 in