  • Mfr # BLTS24-0250-0375188P
  • Zoro # G715934864
Thread Size
#10-24
Shoulder Diameter
0.25 in
Shoulder Length
3/8 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS24-0250-0375188P
Thread Size
#10-24
Shoulder Diameter
0.25 in
Shoulder Length
3/8 in
Head Diameter
0.375 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.19 in