Mfr # BLTS24-0187-0250188P
Zoro # G415934133
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Material
Stainless Steel
Head Diameter
0.312 in
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowReal support from real people
Contact our U.S. based teamSpecifications
Product Information
MFR #
BLTS24-0187-0250188P
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
1/4 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.109 in
Dia./Thread Size
0.164 in