  • Mfr # BLTS24-0156-0125188P
  • Zoro # G215933350
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Material
Stainless Steel
Head Diameter
0.281 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS24-0156-0125188P
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
1/8 in
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.078 in
Dia./Thread Size
0.138 in