  • Mfr # BLTS24-0156-0312316P
  • Zoro # G515934248
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Material
300 Series Stainless Steel
Head Diameter
0.281 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS24-0156-0312316P
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
5/16 in
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.078 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.138 in