  • Mfr # BLTS25-0250-0500316P
  • Zoro # G015930177
Thread Size
#10-32
Shoulder Diameter
0.25 in
Shoulder Length
1/2 in
Material
300 Series Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS25-0250-0500316P
Thread Size
#10-32
Shoulder Diameter
0.25 in
Shoulder Length
1/2 in
Head Diameter
0.375 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.19 in