  • Mfr # BLTS25-0250-0250188P
  • Zoro # G915930246
Thread Size
#10-32
Shoulder Diameter
0.25 in
Shoulder Length
1/4 in
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS25-0250-0250188P
Thread Size
#10-32
Shoulder Diameter
0.25 in
Shoulder Length
1/4 in
Head Diameter
0.375 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.19 in