  • Mfr # BLTS25-0250-0750188P
  • Zoro # G015930122
Thread Size
#10-32
Shoulder Diameter
0.25 in
Shoulder Length
3/4 in
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS25-0250-0750188P
Thread Size
#10-32
Shoulder Diameter
0.25 in
Shoulder Length
3/4 in
Head Diameter
0.375 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.19 in