  • Mfr # BLTS28-0187-0250188V
  • Zoro # G115931449
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Material
Stainless Steel
Finish
Passivated
Head Diameter
0.312 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS28-0187-0250188V
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
1/4 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Dia./Thread Size
0.164 in