  • Mfr # BLTS28-0187-0125188V
  • Zoro # G015931471
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Material
Stainless Steel
Finish
Passivated
Head Diameter
0.312 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS28-0187-0125188V
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
1/8 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.164 in