  • Mfr # BLTS30-M120-0400286P
  • Zoro # G615935046
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
12 mm
Shoulder Length
40 mm
Drive Size
M6
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS30-M120-0400286P
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
12 mm
Shoulder Length
40 mm
Drive Size
M6
Head Diameter
20 mm
Head Height
8 mm
Dia./Thread Size
10 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Hex Drive Coarse Thread 12.0 mmx40.0 mm A286 SS Plain