  • Mfr # BLTS30-M120-0400ASB
  • Zoro # G815934986
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
12 mm
Drive Size
M6
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS30-M120-0400ASB
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
12 mm
Shoulder Length
40 mm
Drive Size
M6
Head Diameter
20 mm
Head Height
8 mm
Dia./Thread Size
10 mm
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Hex Drive Coarse Thread 12.0 mmx40.0 mm Alloy Steel Black Oxide