  • Mfr # BLTS30-M030-0140286P
  • Zoro # G015932256
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
M2 x 0.4
Shoulder Diameter
3 mm
Shoulder Length
14 mm
Drive Size
M1.5
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS30-M030-0140286P
Thread Size
M2 x 0.4
Shoulder Diameter
3 mm
Shoulder Length
14 mm
Drive Size
M1.5
Head Diameter
5 mm
Head Height
2 mm
Dia./Thread Size
2 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Hex Drive Coarse Thread 3.0 mmx14.0 mm A286 SS Plain