  • Mfr # BLTS30-0093-0125188P
  • Zoro # G315932048
/ea
Key Features
Socket Head
Hex Drive
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
1/8 in
Drive Size
5/64 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BLTS30-0093-0125188P
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
1/8 in
Drive Size
5/64 in
Head Diameter
0.187 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.086 in